Reaktywacja Guns N' Roses coraz bliżej?!

Mateusz Mochnaczewski
05.01.2016 10:13
Organizatorzy festiwalu Coachella, potwierdzili występ legendarnej grupy.

Spekulacje na temat domniemanej reaktywacji Guns N' Roses, trwają już od kilku miesięcy. Wszystko zaczęło się w wakacje, gdy Slash ogłosił, że zakopał wojenny topór z Axlem. W mediach od razu pojawiły się plotki, o ponownym połączeniu sił przez muzyków, którzy kiedyś tworzyli historię hard rocka. Jednak wtedy nikt nie dawał temu wiary. Zwłaszcza zagorzali fani grupy.

Niedawno media obwieściły światu, że do wspomnianej reaktywacji, miałoby dojść podczas festiwalu Coachella. Jednak ani organizatorzy, ani muzycy nie zdecydowali się wtedy wypowiedzieć w tej kwestii. Aż do dnia dzisiejszego, gdy ogłoszono skład tegorocznej edycji Coachelli, na której wystąpią Guns N' Roses. Tyle, że nie wiadomo w jakim składzie.

Są jednak pewne przesłanki, które mogą świadczyć o tym, że Axl, Slash i Duff ponownie połączą swoje siły. Przede wszystkim gitarzysta i basista wrzucili na swoje profile na Facebooku, oficjalny plakat festiwalu, z umieszczonym na nim starym logo Guns N' Roses. A nie od dziś wiadomo przecież, że słynna Coachella jest specjalistą w "goszczeniu" kapel, które zdecydowały się na reaktywację (m. in.: Rage Against The Machine czy Outkast).

Slashwww.facebook.com/Slash

Duff McKaganwww.facebook.com/duffmckagan

Ponadto, już wcześniej na oficjalną stronę kapeli wróciło stare logo Gunsów, a do sprzedaży wprowadzono gadżety z "klasycznego" okresu zespołu. Nie bez znaczenia jest, także tajemniczy zwiastun, który pojawił się przed seansem "Gwiezdnych Wojen".

Jak już pisaliśmy, Axl Rose miał dzisiaj wieczorem (tj. 5 stycznia), wystąpić w talk show "Jimmy Kimmel Live". Spekulowano, że artysta opowie wówczas o planowanej reaktywacji Guns N' Roses. Tak się jednak nie stanie. Rockman nie widnieje już jako gość programu, na oficjalnej stronie talk show. Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną jego rezygnacji. Być może Axl chce jeszcze bardziej podgrzać atmosferę?

Czy dojdzie do domniemanej reaktywacji Guns N' Roses? Tego na razie nie wiemy. Albowiem żaden z muzyków, nie zdecydował się na razie wypowiedzieć na ten temat. Pozostaje jedynie czekać, na oficjalny komunikat ze strony byłych członków lub Axla oraz mieć nadzieję, że plotki okażą się prawdziwe i w końcu doczekamy się powrotu legendy hard rocka, w oryginalnym składzie.

POLECANE RADIA