Film o Janis Joplis wchodzi do kin

Julia Borowczyk
22.12.2015 16:51
Plakat promujący film o Janis Joplin

Plakat promujący film o Janis Joplin (https://www.facebook.com/janisjoplin/photos_stream)

19 stycznia w wybranych kinach sieci Multikino będzie można przedpremierowo obejrzeć "Janis: Little Girl Blue".

Dokument Amy Berg został stworzony ze starannie wybranych materiałów archiwalnych. To szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie muzyki rozrywkowej.

Amy Berg sięgnęła po prywatne zapiski, fotografie, nagrania i listy wokalistki. Nie zabraknie także odniesień do dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. W filmie porusza się także kwestię rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości.

Janis Joplin zmarła 4 października 1970 roku w Los Anegeles. Przyczyną zgonu było przedawkowanie narkotyków.

"Janis: Little Girl Blue" będzie można zobaczyć przedpremierowo 19 stycznia o godz. 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa - Ursynów, Warszawa - Złote Tarasy, Wrocław - Pasaż, Zabrze.

Ceny biletów:

  • Warszawa: 27 zł
  • Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław: 25 zł
  • Pozostałe: 23 zł

Bilety na przedpremierowy pokaz "Janis: Little Girl Blue" w sprzedaży od 22 grudnia. Można je nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie Multikina.

Więcej o:

POLECANE RADIA