Slayer oraz Five Finger Death Punch wystąpią w Jarocinie

Klaudia Żołnacz
22.12.2015 14:22
Jarocin Festiwal 2015

Jarocin Festiwal 2015 (rr)

Oba zespoły to pierwsze zagraniczne gwiazdy Jarocin Festiwal 2016.

Przyszłoroczny Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 9 lipca i tym razem nieco zaskoczy uczestników. Jak zapowiadają organizatorzy:

Przyszłoroczna odsłona festiwalu będzie dużym krokiem w stronę standardu zachodnich festiwali mocnego rockowego i metalowego brzmienia. Do Jarocina zaproszone zostaną gwiazdy znacznie większego formatu niż dotychczas. Kolejne ogłoszenia jeszcze dzisiaj.

Jak na razie znane są dwie zagraniczne gwiazdy. Pierwsza to amerykańska formacja Slayer, która powstała w 1981 roku z inicjatywy Kerry'ego Kinga - sklasyfikowanego obecnie na 10. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według „Guitar World”. Zespół od ponad trzydziestu lat uchodzi za prawdziwą legendę. Wraz z takimi kapelami jak Metallica, Anthrax oraz Megadeth, formacja zaliczana jest do tzw. wielkiej czwórki thrash metalu, która stała się największą inspiracją dla wielu twórców reprezentujących ten nurt.  

Na liście zagranicznych gwiazd, które wystąpią podczas Jarocin Festiwal 2016, znalazł się także, pochodzący z Los Angeles, heavymetalowy zespół Five Finger Death Punch. Formację tworzą: Ivan Moody, Zoltan Bathory, Jeremy Spencer, Jason Hook oraz Chris Kae. Po raz pierwszy muzycy wystąpili publicznie w 2006 roku. Zaprezentowali wówczas materiał z płyty "The Way of the Fist". Obecnie grupa ma na koncie 5 płyt. Najnowsza, zatytułowana "Got Your Six”, trafiła do sprzedaży we wrześniu 2015 roku.

Sprzedaż festiwalowych karnetów rozpocznie się już dzisiaj, czyli 22 grudnia, o godzinie 16:00. Karnety będą do nabycia poprzez stronę Prestigemjm.com oraz eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Więcej o:

POLECANE RADIA