"Karabin" Marii Peszek wystrzeli w lutym

Julia Borowczyk
19.12.2015 15:08
Maria Peszek

Maria Peszek (https://www.facebook.com/peszekmaria/photos_stream)

Polska piosenkarka zapowiedziała właśnie nową płytę.

Premierę czwartego krążka Marii Peszek, wyznaczono na 26 lutego 2016 roku. Na koncept albumie, znajdziemy jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym.

Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. "Karabin" to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa. - mówi artystka.

Za muzykę i produkcję, razem z wokalistką, odpowiada Michał "Fox" Król. Trasa promująca płytę, która ukaże się nakładem Warner Music Poland, ruszy 4 marca.

Ostatni album artystki, "Jezus Maria Peszek", ukazał się w październiku 2013 roku. Krążek zebrał znakomite recenzje i zyskał ogromne uznanie publiczności, czego dowodem jest platynowy status płyty.

POLECANE RADIA