PJ Harvey zawita do Gdyni

Marcin Kulesza
16.12.2015 20:15
PJ Harvey

PJ Harvey (Fot. Jordi Vidal Redferns)

Na Open'er Festival wystąpią również Chvrches.

W oczekiwaniu na gwiazdę ostatniego dnia festiwalu, fani Open'era dostali świąteczny prezent. Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy, ogłaszając artystów, którzy wystąpią na Tent Stage pierwszego i ostatniego dnia imprezy. PJ Harvey, angielska gwiazda rocka alternatywnego, wystąpi 29 czerwca przyszłego roku, a trzy dni później (2 lipca) zagoszczą tam Szkoci z elektronicznej formacji Chvrches.

Co do sceny głównej, to znamy już trzy z czterech gwiazd wieczorów. Będą to kolejno: Florence + The Machine w środę, Red Hot Chili Peppers w czwartek i Wiz Khalifa w piątek. Przyszłoroczny Open'er Festival, odbędzie się na przełomie czerwca i lipca (od 29 czerwca do 2 lipca) i ponownie zagości na płycie lotniska Gdynia-Kossakowo.

Dla PJ będzie to drugi koncert w Polsce. Wcześniej artystka zagrała na deskach warszawskiej Sali Kongresowej, podczas trasy koncertowej promującej płyty "White Chalk" w maju 2008 roku.

Ostatni album PJ Harvey to wydany cztery lata temu "Let England Shake", który zachwycił krytyków i zdobył dla artystki statuetkę Mercury Prize. Prace nad kolejnym wydawnictwem angielki, rozpoczęły się już w styczniu tego roku. Kilka tygodni temu Harvey zagrała 10 nowych utworów na żywo, ale na razie nie wiadomo, kiedy nowy krążek trafi do sprzedaży.

Więcej o:

POLECANE RADIA