Peter Gabriel nauczy małpy Skype'a

Marcin Kulesza
09.12.2015 10:36
Peter Gabriel

Peter Gabriel (Fot. York Tillyer/materiały prasowe Life Festival Oświęcim 2012)

Muzyk weźmie udział w ciekawym eksperymencie.

Były wokalista zespołu Genesis, chce pomóc nauczyć małpy korzystać ze Skype'a, znanego komunikatora internetowego. Projekt "Międzygatunkowy Internet", jest wspólnym przedsięwzięciem słynnego Massachusetts Institute Of Technology (MIT) i ośrodka ratowania małp Monkey World.

- Chodzi w tym o to, aby różne gatunki były w stanie komunikować się ze sobą. Jestem absolutnie pewny, że małpy będą w stanie używać tego narzędzia. Ciekawi mnie, jak będą korzystały z Internetu - mówił Peter Gabriel.

Choć brzmi to dość niezwykle, to nie jest to pierwszy eksperyment na człekokształtnych, w którym udział weźmie Peter Gabriel. Czternaście lat temu, uczył on bowiem małpy grać na instrumentach klawiszowych.

Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie miałby zostać przeprowadzony eksperyment, ani jaką dokładnie rolę miałby w nim odegrać legendarny wokalista.

Ostatnim w dorobku brytyjskiego muzyka albumem, z całkowicie nowym materiałem, jest „Up” z 2002 roku. Od tamtego czasu Gabriel wydał dwie płyty, nagrane z udziałem orkiestry, oraz krążek z coverami. Cztery lata temu ukazało się ostatnie wydawnictwo artysty, zatytułowane „New Blood”.

POLECANE RADIA