Pierwsze nagrania Pink Floyd w sprzedaży

Marcin Kulesza
04.12.2015 17:34
Pink Floyd

Pink Floyd (Pink Floyd)

Materiał został wydany w limitowanym nakładzie.

Legendarny zespół wydał materiał, ze swych pierwszych sesji nagraniowych. Piosenki zgromadzone na EP "Pink Floyd 1965 - Their First Recordings", zarejestrowano na dwa lata przed powstaniem debiutanckiego albumu Pink Floyd"The Piper at the Gates of Dawn". W sesjach brał udział pierwszy skład zespołu, tj. Syd Barrett, Roger Waters, Nick Mason i Richard Wright, a dodatkowo wspomagali ich Rado Klose, grający na gitarze, i Juliette Gale śpiewająca partie chórku w utworze "Walk With Me Sidney”.

Piosenki "Lucy Leave", "Double O Bo", "Remember Me" i "Butterfly" napisane zostały przez Syda Barretta, zaś "Walk With Me Sidney" wyszła spod ręki Rogera Watersa. Z kolei "I'm a King Bee" jest coverem utworu Slima Harpo.

"Pink Floyd 1965 - Their First Recordings" zostało wydane z okazji 50. rocznicy nagrania i dostępne jest w liczbie 1000 kopii. Zespół ma jednak nadzieję, że w przyszłym roku uda się zwiększyć nakład, by płyta był dostępna dla szerszej publiki.

Media spekulują jednak, że był to ruch czysto biznesowy, a nie sentymentalny. Albowiem gdyby muzycy nie podjęli tego kroku, materiał, zgodnie z ochroną własności intelektualnej, przeszedłby do publicznej domeny i nie byłby objęty prawami autorskimi.

Ostatni w historii (jak wynika z zapowiedzi muzyków) studyjny album Pink Floyd, zatytułowany, "Endless River" trafił do sklepów w listopadzie zeszłego roku.

POLECANE RADIA