Adele zagra w filmie Xaviera Dolana?

Klaudia Żołnacz
12.11.2015 10:17
Adele

Adele (mat. prasowe)

Trwają rozmowy dotyczące udziału Adele w filmie Xaviera Dolana.

Kanadyjski reżyser był odpowiedzialny za realizację teledysku do najnowszej piosenki Adele, zatytułowanej „Hello”. Jak widać współpraca przy projekcie przebiegła pomyślnie, gdyż Dolan chciałby zaangażować artystkę do swojego pierwszego anglojęzycznego filmu. Wokalistka prowadzi rozmowy w sprawie udziału w produkcji "The Death and Life of John F. Donovan". W obsadzie znalazła się już Jessica Chastain, Kit Harington, Susan Sarandon i Kathy Bates.

Kit Harington wcieli się w tytułową postać, Johna F. Donovana. Donovan to aktor, który zasłynął rolą superbohatera. Pewnego dnia jego życie wywraca się do góry nogami.  Wszystko przez niewinną korespondencję z 11-letnim dzieckiem, która zostaje źle zinterpretowana przez pozbawioną skrupułów dziennikarkę działu plotkarskiego (w tej roli Jessica Chastain).

To satyra, acz bardziej dramatyczna niż humorystyczna

- wyjaśnia reżyser, Xavier Dolan.

Utwór „Hello”, który wyreżyserował Dolan, promuje album „25”. Krążek ukaże się 20 listopada. Wcześniejsze płyty Adele to „19” z 2008 roku i „21” z 2011 roku. Z kolei Xavier Dolan ma na koncie takie filmy jak „Zabiłem moją matkę”, „Tom” i „Mama”.

POLECANE RADIA