Taylor Swift wciąż na szczycie

Klaudia Żołnacz
20.10.2015 12:09
Taylor Swift

Taylor Swift (facebook.com)

Amerykańska piosenkarka ma szansę stać się najbardziej utytułowaną wokalistką w historii American Music Awards. W tym roku może otrzymać aż sześć statuetek!

Znane są już tegoroczne nominacje do American Music Awards. Taylor Swift ma szansę na zwycięstwo m. in. w kategorii artysta roku, a jej ostatnia płyta pretenduje do tytułu albumu roku. Wokalistka nie ma sobie równych w kwestii ilości nominacji. Od momentu wydania albumu „1989” w 2014, Swift cieszy się samymi sukcesami.  Do tej pory Amerykanka zdobyła szesnaście statuetek, a w tym roku ma szansę na sześć kolejnych. Dla przypomnienia, poniżej prezentujemy utwór „Blank Space”, który pretenduje do tytułu piosenki roku.

Wysoko w tegorocznej klasyfikacji plasują się, również Ed Sheeran The Weeknd, którzy swoich szans upatrują w pięciu kategoriach. Wśród pozostałych nominowanych znajdują się m. in. Ariana GrandeMaroon 5, Nicki Minaj, One Direction i Meghan Trainor. Tylko od fanów zależy, do kogo trafią nagrody we wszystkich dwudziestu trzech kategoriach. Na swoich ulubionych wykonawców, można głosować na stronie internetowej American Music Awards, a także na Facebooku i Twitterze.

Galę rozdania nagród odbędzie się 22 listopada i poprowadzi ją Jennifer Lopez. Dotychczas najbardziej uhonorowaną wokalistką w historii American Music Awards jest Whitney Houston, która zdobyła dwadzieścia jeden statuetek. Czy Taylor Swift uda się w tym roku pobić ten rekord i zostać najbardziej utytułowaną artystką w historii? Przekonamy się już niebawem.

POLECANE RADIA