James Horner autorem muzyki do Siedmiu Wspaniałych

Anna Małoszewska
21.08.2015 11:21
James Horner

James Horner (Gazeta.pl)

Reżyser filmowy Antoine Fuqua ujawnił, że James Horner przed śmiercią zdążył napisać muzykę do "The Magnificent Seven", czyli remake'u "Siedmiu wspaniałych".

W obrazie zagrają hollywoodzkie gwiazdy: Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio, Haley Bennett, Luke Grimes, Jason Momoa, Byung-hun Lee i Billy Slaughter. Pierwszą wersję scenariusza napisał Nic Pizzolatto ("Detektyw"), a poprawki naniósł John Lee Hancock ("Alamo").

Ekipa Hornera przyleciała do mnie i przywieźli mi na plan muzykę do "The Magnificent Seven". Napisał ścieżkę dźwiękową na podstawie scenariusza. Zrobił to, bo chciał mnie zaskoczyć

opowiada Antoine Fuqua.

Amerykańskich „Siedmiu wspaniałych” nakręcono w 1960 roku. Była to przeróbka japońskiego filmu „Siedmiu samurajów” w reżyserii Akiry Kurosawy (1954).

Przypomnijmy, że James Horner 22 czerwca zginął w katastrofie samolotu na północ od Santa Barbara. Artysta miał 61 lat. Najlepiej znany jest jako twórca soundtracku do „Titanica”, za który otrzymał dwa Oscary. Ponadto skomponował ścieżki do obrazów „Avatar”, „Niesamowity Spider-Man" , "Do utraty sił" ("Southpaw") oraz "The 33".

POLECANE RADIA