Layne Staley miał dołączyć do Audioslave

Mateusz Mochnaczewski
27.07.2015 11:55
Layne Staley

Layne Staley (https://www.facebook.com/pages/Layne-Staleys-Alice-In-Chains)

Jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów lat 90. rozważał powrót na scenę.

W 2001 roku Staley był już u kresu swojej wytrzymałości. Żył w całkowitym odosobnieniu i tak naprawdę nie wiadomo do końca co się z nim działo. Od kilku lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków i depresją, w którą wpadł po śmierci swojej byłej narzeczonej. Jednak okazuje się, że, przed swoją śmiercią, Layne planował wielki comeback do świata muzycznego.

W rozmowie z magazynem Alternative Nation, przyjaciel wokalisty Morgen Gallagher stwierdził, że kiedy ostatni raz widział się ze Staley'em, wydawał się on być w dobrej formie. Muzyk podzielił się z nim swoimi planami, wśród których był powrót do działalności artystycznej.

„Powiedział mi, że dzwonili do niego członkowie Rage Agains The Machine, którzy tworzyli właśnie nowy projekt muzyczny. Chcieli, aby Staley przyjechał na przeszłuchanie. Layne odpowiedział im, że teraz wraca na odwyk, ale za kilka miesięcy przyjedzie do Los Angeles i uda się na przeszłuchanie.”- mówi Gallagher.

Niestety muzyk nigdy nie pojawił się na odwyku, nie mówiąc już o spotkaniu z byłymi członkami RATM. Niecały rok później Staley zmarł, w wyniku przedawkowania narkotyków. W jego miejsce Panowie przyjęli Chrisa Cornella z Soundgarden, z którym nagrali trzy płyty „Audioslave”, „Out Od Exile” i „Revelations”. Supergrupa zakończyła działalność w 2007 roku, jednak ostatnio Tom Morello powiedział, w wywiadzie udzielonym Radio.com, że chętnie wystąpiłby ponownie u boku Cornella. Przypomnijmy, że w tym roku muzycy zagrali już kilka koncertów w Seattle. A zatem, być może w przyszłości Panowie ponownie nagrają coś wspólnie? A kto wie, może dojdzie do reaktywacji Audioslave?

POLECANE RADIA