David Gilmour ujawnił fragmenty nowej płyty

Mateusz Mochnaczewski
17.07.2015 11:05
David Gilmour

David Gilmour "Rattle That Lock" (https://www.facebook.com/davidgilmour/photos)

Były gitarzysta Pink Floyd opublikował utwór "Rattle That Lock" oraz podał więcej szczegółów, dotyczących nowego wydawnictwa.

„Rattle That Lock” to czwarte w dorobku muzyka solowe dzieło, które ukaże się 18 września tego roku. Motywem przewodnim, pierwszego od 9 lat, krążka Gilmoura, jest szeroko pojęta podróż, która będzie obecna zarówno na poziomie tekstowym, jak i muzycznym.

„Inspiracją, do stworzenia „Rattle That Lock”, był dźwięk puszczany na francuskich dworcach kolejowych. To taki czteronutowy jingiel, który grają przed ogłoszeniami. Za każdym razem, kiedy go słyszałem, chciałem tańczyć. Dlatego wziąłem mojego iPhone'a, przystawiłem do głośnika i czekałem na następne ogłoszenie.”- mówi Gilmour.

Niedawno Polly Samson zdradziła, że do napisania tekstów, natchnęła jąmaksyma Horacego „Carpe Diem”, czyli chwytaj dzień. Teraz żona Gilmoura dodała, że podczas ich tworzenia, inspirowała się „Rajem utraconym” Johna Miltona.

„Album ma zachęcać do cieszenia się każdą chwilą. Do zawładnięcia nią i skupieniu się na przyszłości. Chcemy, aby ludzie nie powstrzymywali się od działania.”- mówi Samson.

Udział w nagraniu „Rattle That Lock” wzięli m. in.: Phil Manzanera z Roxy Music i Jools Holland, z którymi Gilmour współpracował także przy poprzednim albumie, zatytułowanym „On an Island”. Nowy krążek byłego gitarzysty Pink Floyd, powstawał, w głównej mierze, w studiu w Brighton oraz oczywiście sławnym „Astoria”. Jego premiera przewidziana jest na na początek jesiennej trasy koncertowej muzyka. Przypomnijmy, że 25 czerwca 2016 roku David Gilmour wystąpi we Wrocławiu, gdzie będzie można usłyszeć nie tylko jego największe przeboje, ale także utwory pochodzące z „Rattle That Lock”.

Utwory, które znajdą się na „Rattle That Lock”:

  1. 5 A.M.
  2. Rattle That Lock
  3. Faces Of Stone
  4. A Boat Lies Wating
  5. Dancing Right In Front Of Me
  6. In Any Tongue
  7. Beauty
  8. The Girl In The Yellow Dress
  9. Today
  10. And Then...

POLECANE RADIA