Peter Gabriel wrócił do studia

Mateusz Mochnaczewski
10.07.2015 15:04
Artysta rozpoczął pracę nad nowy albumem.

Od kilku tygodni wokalista wrzuca zdjęcia ze studia nagraniowego, na swój profil na facebooku. Dzięki temu jego fani, mają możliwość śledzić przebieg prac nad, pierwszym od 2013 roku, krążkiem muzyka.

Wzmożona aktywność Gabriela w sieci rozpoczęła się 27 maja, kiedy pojawiło się pierwsze zdjęcie, świadczące o rozpoczęciu prac nad nowym wydawnictwem. Na fotografii widać komputer, na którym powstaje projekt artysty. Później pojawiły się także zdjęcia perkusisty Geda Lyncha oraz samego Gabriela, choć widoczne są na nim jedynie jego ręce, w trakcie gry na keybordzie.

Peter Gabriel New Albumhttps://www.facebook.com/PeterGabriel/photos

Z kolei ostatnie fotografie przedstawiają nośniki pamięci, na których zapisywane są nowe kompozycje.

Peter Gabriel New Album. Backups.https://www.facebook.com/PeterGabriel/photos

Zważywszy na zaawansowanie prac nad nową płytą, wydaje się, że powinna ukazać się ona niedługo. Tym bardziej, że w listopadzie zeszłego roku, podczas koncertu w Turynie, Gabriel zaprezentował nigdy wcześniej nieopublikowany utwór, zatytułowany „What Lies Ahead". Jednak, biorąc pod uwagę jego charakter, nie można być tego pewnym. Albowiem artysta przyznał, że jest wiecznie niezadowolony z nowych nagrań i wprowadza bardzo dużo poprawek. Nawet gdy utwór jest już skończony i zatwierdzony. Nic więc dziwnego, że nad nowym albumem muzyk pracuje od 13 lat.

Ostatnim w dorobku Gabriela albumem, z całkowicie nowym materiałem, jest „Up” z 2002 roku. Od tamtego czasy wokalista wydał dwie płyty nagrane z udziałem orkiestry oraz krążek z coverami. Cztery lata temu ukazało się ostatnie wydawnictwo artysty, zatytułowane „New Blood”.

POLECANE RADIA