Bluesowy Marilyn Manson

Mateusz Mochnaczewski
29.06.2015 12:57
Marilyn Manson

Marilyn Manson (materiały prasowe)

Wokalista pracuje nad zupełnie nowym, tym razem akustycznym, albumem.

Plany artysty nie są jeszcze dokładnie sprecyzowane. Wiadomo jednak, że nowe wydawnictwo będzie oparte na stylistyce bluesowej, do której Manson chce wrócić po 20 latach.

„Takie są plany jeśli chodzi o styl. Nie wiem, w co się to przerodzi. Nagrywałem „Smells Like Children” w Mississippi, skąd pochodzi blues. Tak więc moja przyszłość może zawierać więcej akustycznych brzmień i bluesa. Lubię ich surowość.”- mówi Marilyn.

Na tę chwilę Manson nie ujawnił więcej szczegółów, dotyczących projektu, który jest jeszcze w początkowej fazie rozwoju. Potwierdziły się jednak doniesienia o jego współpracy z wokalistą zespołu Korn, Jonathanem Daviesem. Ponadto muzyk ma także w planach wspólne nagrania z innymi nie tylko muzykami, ale artystami w ogóle.

„Mam w planach popracować więcej z Shooterem Jenningsem. Nagraliśmy na jego płytę cover Davida Bowiego „Cat People” i chcemy kontynuować to dzieło. Zrobiłem kilka piosenek razem z Johnnym Deppem, zanim wyjechał do Australii. W tym albo w przyszłym tygodniu mam zamiar pograć także z Twiggym i dotrzeć do rdzenia, od którego zaczął się Marilyn Manson. Jest też duża szansa na wspólne dokonania z Billym Corganem, kiedy będziemy razem w trasie. Ponadto uruchomiliśmy nasz projekt z Jonathanem Daviesem z zespołu Korn”.- dodał Manson.

Ostatnim w dorobku artysty albumem jest „The Pale Emperor”, wydany na początku tego roku. Aktualnie zespół przygotowuje się do trasy koncertowej „The End Times Tour”, podczas której, wraz ze Smashing Pumpkins, będą występować w północnej części Ameryki.

POLECANE RADIA