Wyjątkowi goście na Soundedit 15'

Mateusz Mochnaczewski
29.06.2015 11:43
Soundedit 15'

Soundedit 15' (https://www.facebook.com/Wytwornia/photos)

Udział w siódmej edycji łódzkiego festiwalu potwierdzili Bob Geldof oraz Roger Glover.

Podczas kolejnej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, basista Deep Purple otrzyma specjalną nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem”, za całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej. Glover przedstawi historię powstawania utworów Deep Purple, które 25 października, czyli dzień po zakończeniu festiwalu, będzie można usłyszeć w łódzkiej Atlas arenie.

Honorowym gościem festiwalu będzie także Bob Geldof, któremu przyznana zostania wyjątkowa nagroda Soundedit 15'. Muzyk, producent i organizator koncertów charytatywnych „Live Aid” i trasy „Live 8” opowie o historii tych przedsięwzięć, pracy w studiu i swoich planach na przyszłość.

W tym roku, dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury, organizatorom festiwalu udało się zorganizować wyjątkowy koncert z udziałem Wojciecha Waglewskiego. Podczas sobotniego wieczoru, na scenie Klubu Wytwórnia, gitarzysta i wokalista wystąpi w towarzystwie gości specjalnych, wśród których znaleźli się Maria Peszek, Leszek Możdżer oraz Fisz i Emade.

W trakcie trwania festiwalu nie zabraknie oczywiście tego co najważniejsze, czyli spotkań i warsztatów. Tak jak w poprzednich latach, na imprezie pojawią się producenci, kompozytorzy i artyści, którzy brali czynny udział w procesie tworzenia wielu nagrań, uznawanych dziś za kultowe.

POLECANE RADIA