Długie wakacje Slipknot

Mateusz Mochnaczewski
22.06.2015 11:31
Atlas Arena. Impact Fest - Slipknot

Atlas Arena. Impact Fest - Slipknot (MAŁGORZATA KUJAWKA)

Wokalista grupy zapowiedział kilkuletnią przerwę, po zakończeniu obecnej trasy koncertowej.

Taylor, w wywiadzie udzielonym magazynowi Rocksverige, stwierdził, że członkowie Slipknot potrzebują dłuższej przerwy, przed rozpoczęciem pracy nad nowym albumem.

„Po zakończeniu trasy koncertowej, zrobimy sobie kilka lat przerwy, aby to wszystko uspokoić. Każdy z nas zajmie się swoimi rzeczami, na które do tej pory nie miał czasu. Wiem, że Clown (perkusista) chce nakręcić kilka filmów, co jest bardzo fajne.”-mówi frontman.

Jednak nie każdemu podoba się taka perspektywa. Gitarzysta Jim Root chciałby uniknąć dłuższego rozstania, które może utrudnić późniejszy powrót wszystkich członków do Slipknot.

„Aktualnie znajdujemy się na samym szczycie. Nie wiadomo co stanie się, jeśli teraz odpuścimy sobie na kilka lat. Któryś z nas może uznać, że chce działać na rzecz innego projektu. Zmienią się priorytety, a Slipknot zejdzie na drugi plan. Chcę, żeby było jak najlepiej, ale jednocześnie obawiam się najgorszego.”-mówi Root.

Gitarzysta, po zakończeniu obecnej trasy koncertowej, najchętniej zacząłby pracę nad nowym albumem. Artysta napisał już kilka utworów, które miały znaleźć się na następcy „.5: The Grey Chapter”. Wydaje się jednak, że będą one musiały poczekać, albo zostać wykorzystane przy okazji innego projektu. Albowiem większość członków Slipknot, włącznie z frontmanem, chce odpocząć od ich głównego zajęcia.

„Wszyscy zajmiemy się swoimi sprawami, a za kilka lat spotkamy się ponownie i zobaczymy co się stanie. Tak jak robiliśmy to już w przeszłości.”- dodał Taylor.

Bez wątpienia myśli wokalisty, skupione są teraz wokół jego drugiej kapeli, Stone Sour. W sierpniu światło dzienne ujrzy pierwsza EP-ka z coverami, zatytułowana „Meanwhile In Burbank...”. W przyszłości mają ukazać się jeszcze dwa mini albumy, których robocze tytuły to „Straight Out Of Burbank” i „No Sleep 'Till Burbank”.

POLECANE RADIA