Płyty The Doors ponownie wydane

Mateusz Mochnaczewski
01.06.2015 11:52
The Doors

The Doors (https://www.thedoors.com/gallery)

Albumy "Other Voices" i "Full Circle" trafią do sprzedaży we wrześniu tego roku.

Krążki, wydane po śmierci charyzmatycznego wokalisty zespołu Jima Morrisona, zostały zremasterowane przez producenta Bruce'a Botnicka i ukażą się już tej jesieni, dzięki wytwórni płytowej Rhino Records. Albumy będą dostępne zarówno w wersji na winylu, jak i popularnym CD-ku.

Na albumie „Full Circle”, oprócz standardowej playlisty, znajdzie się także utwór „Treetrunk”, który pierwotnie został wydany jako B-side kawałka „Get Up And Dance”. Ponadto wersja winylowa zostanie wzbogacona o rozkładaną książkę z historią zespołu oraz oryginalne wydanie wspomnianego wydawnictwa.

Prace nad krążkiem „Other Voices” rozpoczęły się w czerwcu 1971 roku, kiedy Morrison mieszkał w Paryżu. Wokalista zmarł miesiąc później (3 lipca), jednak to nie zatrzymało pozostałych członków The Doors, którzy postanowili kontynuować działalność zespołu. Krieger i Manzarek podzielili się obowiązkami wokalnymi i rok później wydali kolejny album „Full Circle”, który był połączeniem psychodelicznego bluesa z elementami jazzu i funku. Po jego wydaniu grupa zakończyła działalność. Od tego momentu Panowie zagrali wspólnie kilka koncertów, z czego najsłynniejszy w 1993 roku, podczas gali Rock And Roll Hall Of Fame.

Przypomnijmy, że w 2013 roku zmarł Ray Manzarek. Jeden z najwybitniejszych klawiszowców w historii przegrał walkę z rakiem dróg żółciowych. W tym samym roku Krieger i Densmore, którzy od lat walczyli o prawa do nazwy zespołu, zakopali topór wojenny, aby zagrać wspólnie w Los Angeles County Museum of Art's.

Utwory, które znajdą się na „Other Voices”:

In The Eye Of The Sun
Variety Is The Spice Of Life
Ships w/Sails
Tightrope Ride
Down On The Farm
I'm Horny, I'm Stoned
Wandering Musician
Hang On To Your Life

Utwory, które znajdą się na „Full Circle”:

Get Up And Dance
4 Billion Souls
Verdilac
Hardwood Floor
Good Rockin'
The Mosquito
The Piano Bird
It Slipped My Mind
The Peking King And The New York Queen
Treetrunk

POLECANE RADIA