Reakcje muzycznego świata na śmierć B.B. Kinga

Anna Partyka
16.05.2015 13:34
BB King

BB King (facebook)

Wczoraj świat obiegła smutna wiadomość - legenda bluesa Riley B. King czyli B.B. King zmarł we śnie w wieku 89 lat. Zobaczcie jak na tę informację zareagowali przedstawiciele muzycznego świata.

Jak informowaliśmy wczorajB. B. King zmarł we śnie, 14 maja w swoim domu w Las Vegas. W ubiegłym miesiącu muzyk spędził jakiś czas w szpitalu, gdzie trafił z powodu odwodnienia wywołanego prawdopodobnie cukrzycą typu 2. W ostatnim czasie przebywał w domu pod opieką hospicyjną.

Do kondolencji przyłączył się nawet prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wydając oświadczenie:

Blues stracił swojego króla, a Ameryka straciła swoją legendę.

Eric Clapton, przyjaciel muzyka zamieścił na swoim FanPage'u filmik, w którym żegna się z BB Kingiem:

Z tej strony Eric Clapton. Chciałbym wyrazić swój smutek i podziękować mojemu kochanemu przyjacielowi BB Kingowi. Dziękuję za całą inspirację i wsparcie które mi ofiarował na przestrzeni lat. Za przyjaźń którą się cieszyliśmy. Nie ma już za dużo do powiedzenia, ponieważ ta muzyka już niemal należy do przeszłości i nie zostało za wiele osób które grają tak czysto, jak robił to BB. Był latarnią morską dla nas wszystkich, którzy kochamy tę muzykę i z głębi serca mu dziękuję. Jeśli nie znasz jego dzieła, zachęcam żebyś sięgnął do albumu "BB King" Live At The Regal". Dla mnie, gdy byłem młodym muzykiem, wszystko zaczęło się od niego. Dziękuję, że mogę się tym z Wami podzielić.

Ringo Starr, perkusista legendarnej grupy The Beatles na swoim twitterze napisał:

Niech Bóg błogosławi BB Kinga. Pokój i Miłość dla jego rodziny, Ringo i Barbara

Gene Simmons, jeden z założycieli i basista Kiss napisał:

To bardzo smutne. BB KING: spoczywaj w pokoju...

Lenny Kravitz ogłosił, że każdy mógłby zagrać tysiąc nut, a i tak nie wyrazłby tego, co BB King potrafił ująć w jednej:

Legendarny aktor Samuel L. Jackson znany z ról w takich filmach jak Gwiezdne Wojny czy Pulp Fiction zachęcał nas do posłuchania utworu BB Kinga i pamiętania o tym artyście oraz podziękował mu za wspaniałą muzykę:

Bryan Adams wyraził swój żal oraz wyznał, że BB King był jednym z najlepszych gitarzystów bluesowych w historii, oraz że mógł zdziałać więcej jedną nutą niż ktokolwiek inny:

Miałeś rację BB, tęsknimy:

POLECANE RADIA