Nie chcą Metalliki na Glastonbury. Za Hetfielda i polowania na niedźwiedzie

04.06.2014
Metallica

Metallica (Metallica fot. Universal Music Polska)

Uczestnicy Glastonbury chcą doprowadzić do odwołania koncertu Metalliki na nadchodzącej imprezie. Powodem jest poparcie wokalisty Jamesa Hetfielda dla polowań na niedźwiedzie.

Frontman został narratorem dokumentalnego serialu stacji History, "The Hunt". Cykl opowiada o polowaniach na niedźwiedzie brunatne na wyspie Kodiak, w stanie Alaska.

Nie spodobało się to sympatykom angielskiego festiwalu, którzy wystosowali petycję "Remove Metallica from Glastonbury Festival for their support of Bear Hunting".

- Apelujemy do organizatorów Glastonbury, by usunąć Metallicę ze składu festiwalu - można przeczytać na Facebooku, Twitterze i oficjalnej stronie poświęconej sprawie. - To niezgodne z duchem Glastonbury i może się przyczynić do zniszczenia dobrego imienia imprezy.

Wybór grupy Metallica na headlinera Pyramid Stage od początku wywoływał kontrowersje. Muzyka Amerykanów odbiega bowiem od charakteru Glastonbury.

Przypomnijmy, że kapela będzie gwiazdą festiwalu Sonisphere, który odbędzie się 11 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ostatni longplay grupy Metallica, "Death Magnetic" miał premierę we wrześniu 2008 roku. Kwartet pracuje obecnie nad nowym dziełem. Pierwszym ujawnionym utworem jest "The Lords Of Summer".

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA