Groove Armada na Orange Warsaw Festival

AniCeg
28.05.2012 15:59
Groove Armada

Groove Armada (Groove Armada, fot.mat.prasowe)

Znamy kolejnych wykonawców warszawskiego festiwalu. Oprócz grupy Groove Armada do składu dołączają Fisz i Emade oraz Kamp!

Impreza odbędzie się w dniach 9-10 czerwca na Pepsi Arenie. Podczas Orange Warsaw Festival zobaczymy także Linkin Park, The Prodigy, Garbage i Lauren Hill.

Twórczość Groove Armady to sprawne połączenie elektroniki, house'u, hip-hopu i chilloutu. Zespół został założony w Cambridge w połowie lat 90. przez Andy'ego Cato i Toma Findlaya. Grupa nagrała sześć albumów studyjnych. Znalazły się na nich utwwory "I See You Baby" (spopularyzowany przez remiks Fatboy Slima), "Superstylin'", "But I Feel Good" czy "My Friend". Zespół chętnie wraca do Polski, a na scenie wypada znakomicie. Groove Armada ze swoim DJ setem rozgrzeje widzów Orange Warsaw Festival w niedzielę, 10 czerwca.

Do niedzielnego składu dołączy również cenione trio elektroniczne - Kamp! Powstali w 2008 roku w Łodzi. Jako jeden z nielicznych polskich zespołów jest w stanie, bez debiutanckiego albumu na koncie, wypełniać kluby i gromadzić kilkusetosobową publiczność pod scenami festiwalowymi. W styczniu 2011 roku pojawili się w roli supportu podczas polskiej trasy koncertowej zespołu Hurts. Kolejne występy odbyły się już w Londynie, USA czy Moskwie, gdzie spotkali się ze świetnym przyjęciem. Jeszcze w tym roku nastąpi premiera wyczekiwanej debiutanckiej płyty, która powstaje w łódzkim studiu tria.

Sobotni line-up zamknie Fisz Emade Tworzywo. Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie bracia, a zawodowo duet producent vs. wokalista. Od 2001 roku wydali dziewięć płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade Tworzywo jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. Na polskiej scenie muzycznej są niewątpliwie symbolem artystycznego wysublimowania i nieustannych poszukiwań. Na scenie Orange Warsaw Festival 2012 staną w sobotę, 9 czerwca.

Słuchaj radia GROOVE ARMADA na Tuba.FM

Zobacz również:

 


POLECANE RADIA