Björk odwołuje koncerty

Ania Sikora
09.05.2012 22:35
Björk

Björk (Björk fot. Universal Music Polska)

Od kilku tygodni islandzka wokalistka odwołuje swoje koncerty. Dziś odwołano jej występ na hiszpańskim festiwalu Primavera i węgierskim Balaton Sound.

Przyczyną odwoływania kolejnych koncertów promujących płytę Biophilia są poważne problemy zdrowotne artystki. Zdiagnozowano u niej guza na strunach głosowych. Björk zaczęła odwoływać swoje występy w połowie kwietnia, kiedy to musiała zrezygnować z dwóch koncertów w Buenos Aires.

Festival Balaton Sound zaplanowany jest w dniach 12 - 15 lipca, a gdyński koncert wokalistki odbyć ma się 4 lipca. Dlatego występ Björk na Heineken Open'er Festival stoi obecnie pod znakiem zapytania. Mamy jednak nadzieję, że do odwołania obecności Brzozy na rodzimym festiwalu nie dojdzie. Trzymamy za nią kciuki i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Guz na strunach głosowych to częsta przypadłość wokalistów. W zeszłym roku taką diagnozę usłyszała Adele. W jej przypadku dolegliwość została usunięta za pomocą zabiegu laserowego. Do koncertowania Brytyjka wróciła dopiero po kilku miesiącach.

Słuchaj radia BJÖRK na Tuba.fm

Zobacz także:

Więcej o:

POLECANE RADIA