High Places, Andy Stott i Beneficjenci Splendoru na OFF-ie

Ania Sikora
22.04.2012 11:05
High Places

High Places (High Places / źródło: Facebook)

High Places, Andy Stott i Beneficjenci Splendoru dołączyli do składu tegorocznej edycji OFF Festival.

High Places prezentują ambitną elektronikę rodem z lat 80. ze szczyptą współczesnej indie-psychodelii. To, co proponują Mary Pearson i Rob Barber może budzić dalekie skojarzenia z The Knife czy Xiu Xiu (nagrali z nimi zresztą split), ale to oryginalne dźwięki, w których więcej światła, otwartości i zachęty do dobrej zabawy. Dowodem najnowszy album formacji, "Original Colors", wydany jesienią ubiegłego roku przez wytwórnię Thrill Jockey.

Manchesterska wytwórnia Modern Love, choć niewielka, już zdążyła wyrobić sobie markę wśród wielbicieli nowej muzyki elektronicznej. Nic dziwnego, że pod ich szyldem znalazł schronienie Andy Stott, producent o wyrobionej już reputacji, który w 2011 roku, za sprawą wydawnictwa "Passed Me By", tchnął nowe życie w dub techno.

Do niedawna wydawać się mogło, że Beneficjenci Splendoru nigdy nie opuszczą domowej twierdzy Marcina Staniszewskiego, muzyka i dziennikarza, że zostaną wyłącznie projektem studyjnym. Chwalonym wszem i wobec - zarówno debiut "Trendywaty chłopiec", jak i druga płyta "Tęczy wybielacz" zgarnęły entuzjastyczne recenzje. Okazało się na szczęście, że hermetyczny avant-pop Beneficjentów Splendoru będzie miał wcielenie live - wzmocnione o wokalistkę i multiinstrumentalistkę Izę Lamik, perkusistę Roberta Alabrudzińskiego (Daktari, Strange Brew) i gitarzystę Wojtka Bubaka (Lachowicz, Sensorry).

Impreza odbędzie się pomiędzy 3 a 5 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów.

Wcześniej udział w imprezie potwierdzili m.in. Iggy And The Stooges, Suicide, Death In Vegas, Kurt Vile, Battles, Atari Teenage Riot, Swans, The Antlers, Charles Bradley, Thurston Moore, Converge, The House of Love, Henry Rollins, Kim Gordon czy Christian Fennesz.

Karnety trzydniowe - z polem namiotowym lub bez - dostępne są w cenie 120/160 zł.

Więcej szczegółów tutaj.

Słuchaj radia HIGH PLACES na Tuba.fm

Zobacz także:

POLECANE RADIA