Mark Ronson i Katy B samplują olimpijczyków!

Małgosia Sońta
28.03.2012 14:13
Katy B, Stopklatka z klipu

Katy B, Stopklatka z klipu "Anywhere In The World" (Katy B, Stopklatka z klipu "Anywhere In The World")

Mark Ronson i Katy B przygotowali olimpijski hymn Coca-Coli. Numer nosi tytuł "Anywhere In The World". Zobacz spot z udziałem artystów.

Utwór zainspirowany jest Londynem, gospodarzem tegorocznych igrzysk, i rytmem tego miasta. W udostępnionej właśnie reklamie pokazano, skąd wzięły się tworzące nagranie sample. Producent zbierał je podczas podróży po całym świecie, a są to po prostu odgłosy wydawane przez sportowców i używany przez nich sprzęt. W spocie można więc zobaczyć, a w piosence usłyszeć, Dariusa Knighta - tenisistę stołowego z Wielkiej Brytanii, Davida Oliviera - biegającego przez płotki lekkoatletę ze Stanów Zjednoczonych, Ksenię Wdowinową - sprinterkę z Rosji, Dayyana Jaffara - łucznika z Singapuru oraz Marię Espinozę - mistrzynię taekwondo z Meksyku.

Piosenka wspiera akcję Move To the Beat TM, której celem jest przybliżenie młodym ludziom idei Igrzysk Olimpijskich i zachęcenie ich do uprawiania sportu. Premiera teledysku zaplanowana jest na połowę kwietnia, ale utwór dostępny będzie w sprzedaży cyfrowej już 30 marca.

Ostatni longplay muzyka, wydany pod szyldem Mark Ronson & The Business Intl., to "Record Collection" miał premierę we wrześniu 2010 roku.

Debiutancki i na razie jedyny album Katy B, "On a Mission", ukazał się wiosna 2011 roku.

Słuchaj radia - MARK RONSON na tuba.FM

Zobacz również:

POLECANE RADIA