Arctic Monkeys pracują nad nowym materiałem

Ania Sikora
17.03.2012 10:15
Arctic Monkeys

Arctic Monkeys (EMI Music Poland)

Perkusista grupy, Matt Helders, powiedział w najnowszym wywiadze, że zespół pracuje nad następcą ostatniego "Suck it and See" i przyznał, że nagrywają nawet będąc w trasie.

Arctic Monkeys jest aktualnie wraz z The Black Keys w połowie trasy odbywającej się na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Zapytany o to, czy nowy singiel zatytułowany "R U Mine?" znajdzie się na najnowszym krążku, Helders odparł:

- Nie, ten singiel to zupełnie oddzielna sprawa. Potrzebujemy coś wynieść z tej trasy. Nic oficjalnie jeszcze nie napisaliśmy, ani nie nagraliśmy, ale jest kilka motywów, które gramy na próbach przed koncertami.

Perkusista również przyznał, że zespół był miło zaskoczony przyjęciem singla "R U Mine?" przez internautów. Dodał ponadto, że on i jego koledzy z zespołu są wielkimi fanami The Black Keys i zupełnie im nie przeszkadza fakt, że na trasie pełnią funkcję supportu duetu "El Camino".

Arctic Monkeys zapowiedziało także w tym tygodniu wypuszczenie pod koniec miesiąca nowego kawałka zatytułowanego "Electricity". Piosenka znajdzie się na stronie B ekskluzywnego wydania, wspomnianego wcześniej "R U Mine?". Singiel, wytłoczony na purpurowym winylu, trafi na półki sklepowe już 21 kwietnia.

Dyskografię Arctic Monkeys zamyka "Suck it and See", wydany w czerwcu zeszłego roku.

Słuchaj radia ARCTIC MONKEYS na Tuba.fm

Zobacz także:

Więcej o:

POLECANE RADIA