Muzyk Portishead zainspirowany Sędzią Dreddem

Jarek Kowal
12.03.2012 10:18
Portishead

Portishead (Geoff Barrow (pośrodku) z zespołem Portishead / fot. Materiały prasowe)

35-lecie komiksu Sędzia Dredd będzie obchodzone nie tylko nowym filmem, ale także wizją miasta Mega-City One wg Geoffa Barrowa.

Joseph Dredd zasilił komiksowe uniwersum 5 marca 1977 roku i niemal od zawsze inspirował muzyczny świat. Utwory nim inspirowane stworzyli m.in. Anthrax (I Am the Law), Madness (Mutants in Mega-City One), The Human League (I Am the Law) czy Manic Street Preachers (Judge Yr'Self).

W 1995 roku do kin trafił film oparty na komiksie Johna Wagnera i Carlosa Ezquerra. Główną rolę zagrał Sylvester Stallone, ale produkcja zebrała bardzo słabe recenzje. Drugą próbę podjął mało znany reżyser Pete Travis (dotąd zajmujący się głównie filmami i serialami telewizyjnymi), w roli głównej obsadził Karla Urbana (znanego przede wszystkim jako Eomer z Władcy Pierścieni). Premiera filmu zapowiedziana jest na 21 września bieżącego roku.

Kiedy ukaże się album Drokk (słowo to jest uniwersalnym przekleństwem w świecie Dredda) Geoffa Barrowa jeszcze dokładnie nie wiadomo. Wcześniej (9 kwietnia) do sprzedaży trafi jeszcze hiphopowy materiał muzyka - Quakers. Bez wątpienia na żadnym z tych krążków nie znajdą się przeboje na miarę Glory Box, ale dla fanów Portishead będzie to i tak nie lada gratka.

Słuchaj radia PORTISHEAD na Tuba. Fm

Zobacz również:

POLECANE RADIA