Bon Iver wypięli się na Grammy

Małgosia Sońta
06.02.2012 14:09
Lider grupy Bon Iver, Justin Vernon, fot. materiały prasowe

Lider grupy Bon Iver, Justin Vernon, fot. materiały prasowe (Lider grupy Bon Iver, Justin Vernon, fot. materiały prasowe)

Członkowie amerykańskiej grupy Bon Iver zrezygnowali z występu na gali wręczenia nagród Grammy. Dowiedz się co było powodem ich odmowy.

Choć wielu artystów marzy o zaprezentowaniu się podczas tak prestiżowej ceremonii, muzycy Bon Iver grzecznie podziękowali organizatorom za ofertę.

- Chcieliśmy zagrać nasze piosenki, ale dowiedzieliśmy się, że nie możemy tego zrobić - tłumaczy decyzję wokalista grupy, Justin Vernon. - Kazano nam wystąpić na scenie z innym artystą. Więc się wypięliśmy. Z jednej strony organizatorzy chcieli żebyśmy zagrali, ale z drugiej mam wrażenie, że wcale im nie zależało. Dostaliśmy cztery nominacje za nasz album, a tu ktoś prosi nas, abyśmy wystąpili na tej ogromnej scenie z piosenką, która nie ma nic wspólnego z naszą muzyką.

Gala wręczenia nagród Grammy odbędzie się 12 lutego w Staples Center w Los Angeles.

Dla tych, którzy liczyli na występ grupy podczas gali mamy na pocieszenie ich festiwalowe wykonanie utworu "Skinny Love" z Glastonbury w 2009 roku:

Dyskografię Bon Iver zamyka imienny album z czerwca 2011 roku.

Słuchaj radia - Bon Iver na tuba.FM

Zobacz również:

POLECANE RADIA