Film Madonny ma szansę na Oscara

Małgosia Sońta
25.01.2012 09:56
Madonna, fot. materiały prasowe

Madonna, fot. materiały prasowe (Madonna, fot. materiały prasowe)

Ogłoszono nominacje do Oscarów. Na liście nominowanych znalazł się film "W.E", za którego scenariusz i reżyserię odpowiedzialna jest królowa popu.

"W.E." ma szansę na nagrodę w kategorii Kostiumy. Jeszcze przed ogłoszeniem listy kandydatów do nagród Akademii wokalistka apelowała:

- Trzymajcie kciuki. Mam nadzieję, że "W.E." dostanie jakąś nominację. Jeśli tak się stanie, będę naprawdę szczęśliwa i wdzięczna. Jeśli nie, trudno. Mam już Złoty Glob i niedługo wystąpię na Super Bowl, więc i tak jestem usatysfakcjonowana.

Madonna otrzymała już Złoty Glob za piosenkę do obrazu "W.E.", "Masterpiece". Przypomnijmy, iż film opowiada o Wallis Simpson, Amerykance, dla której brytyjski król Edward VIII zrzekł się korony, a także o współczesnej kobiecie z obsesją na punkcie księżnej Windsoru.

Za kostiumy odpowiedzialna jest  Arianne Phillips. Stylistka ma już na swoim koncie nominacje do Oscara za "Spacer po linie" z 2006 roku. Ponadto pracowała przy takich produkcjach jak: "Samotny mężczyzna", "Kruk" czy "3:10 do Yumy".

Posłuchaj co Arianne Philips sądzi o współpracy z Madonną:

Nominacje w kategorii Piosenka otrzymali Bret McKenzie za utwór "Man or Muppet" oraz Sergio Mendes, Carlinhos Brown i Siedah Garrett za "Real in Rio".

Słuchaj radia - Madonna na tuba.FM

Zobacz również:

POLECANE RADIA