Björk wystąpi na Heineken Open'er

Patryk Kanarek
10.11.2011 09:00
mat. prasowe

mat. prasowe (mat. prasowe)

Björk pierwszą gwiazdą przyszłorocznej edycji Heineken Open'er, która odbędzie się w dnia 4-7 lipca.

Björk należy do niezwykłego i wąskiego grona artystów, którzy mogą pozwolić sobie na wszystko, zawsze dając z siebie wszystko. Przewodziła punkowemu zespołowi The Sugarcubes z Islandii, by na początku lat 90. wstrząsnąć sceną muzyczną za sprawą tanecznego "Debut". Od tego momentu, każdy album jej autorstwa skrzył się od pomysłów, co przekładało się na ogromny wpływ na kreowanie gustów muzycznych i rozwój nowych gatunków. Jej płyty wyprzedzały czas i wciąż stają się szeroko komentowanymi wydarzeniami obserwowanymi zarówno przez publiczność, jak i dziennikarzy oraz innych muzyków. Björk jest najważniejszą postacią Islandii i stała się ogólnoświatowym ambasadorem tej magicznej wyspy.

Dokładnie miesiąc temu ukazało się nowe wydawnictwo Björk. "Biophilia" to prawdziwy multimedialny projekt, na który składają się utwory, remiksy, aplikacje, instrumenty muzyczne, teledyski, wyjątkowe koncerty ze specjalną oprawą i wieloosobowym chórem, wystawa, a nawet warsztaty muzyczne przygotowane przez Björk w kilku miastach świata. Wśród osób pracujących przy projekcie "Biophilia" pojawili się: Mark Bell (produkcja), Michel Gondry (reżyser teledysków), Inez & Vinoodh (fotografie) czy Omar Souleyman (autor remixu singlowego utworu "Crystalline"). Wszyscy zaangażowali się w wydarzenie, które dodatkowych znaczeń nabiera w wersji koncertowej. Do tej pory "Biophilia" została zaprezentowana na żywo tylko w trzech miejscach. Premierowo w Manchesterze podczas Manchester International Festival, na Bestivalu oraz w rodzinnym Reykjaviku, gdzie Björk zagrała 9 koncertów, ostatni dając zaledwie dwa dni temu. Za niecałe osiem miesięcy także polska publiczność będzie mogła zmierzyć się z przyszłością, jaką bez wątpienia jest "Biophilia" i towarzyszące jej wydarzenia.

Bilety trafią do ogólnej sprzedaży 1 grudnia 2011, jednak już od jutra, 10 listopada od godziny 12.00 członkowie Klubu Alter Art mogą je kupić w specjalnych klubowych cenach:
Karnety 4 dniowe (4-7 lipca) - 340 złotych; Karnety 4 - dniowe z polem namiotowym - 380 złotych; Bilety dwudniowe (6-7 lipca) 260 złotych; Bilety dwudniowe z polem namiotowym - 300 złotych; Bilety jednodniowe - 165 złotych.

Ceny od 1 grudnia:
Karnety 4 dniowe (4-7 lipca) - 370 złotych; Karnety 4 dniowe z polem namiotowym - 410 złotych; Bilety dwudniowe (6-7 lipca)- 290  Bilety dwudniowe z polem namiotowym - 330 złotych; Bilety jednodniowe - 165 złotych.

Słuchaj radia BJORK na tuba.FM


Więcej o:

POLECANE RADIA