Posłuchaj nowości od Piotra Polka

17.01.2011 11:22
Piotr Polk, mat promocyjne

Piotr Polk, mat promocyjne (foto: P.Pyrz)

Przez cały tydzień będziemy na tuba.PL prezentowali wam kolejne piosenki z najnowszej płyty Piotra Polka, "Mój film". Krążek ukaże się na rynku już w ten piątek. Dziś macie możliwość posłuchać utworu "Jesień złota".

To płyta szczególna i bardzo osobista. W śpiewanych na niej historiach, każdy znajdzie kawałek swojego życia, Piotr opowiada w niej o sobie. To jego biografia i tydzień z życia dojrzałego mężczyzny.

Piosenki zostały uszyte na miarę i to w dodatku przez najlepszych krawców - takich, którzy biorąc ołówek do ręki wiedzą, co zapisują - mówi Polk.

O warstwę tekstową zadbali: Jan Wołek, Wojciech Kejne, Marek Dutkiewicz, a o muzyczną znakomici polscy kompozytorzy: Seweryn Krajewski, Krzesimir Dębski, Włodzimierz Korcz, Jarosław Kukulski i wielu innych. To kompozytorzy, dla których muzyka jest podstawą tego, co w piosence najważniejsze - uczucia.

 

 

Polk nie odbiega na tej płycie od stylu, który jest mu najbliższy. Płyta nasycona jest swingiem i jazzem, smyczkowym brzmieniem, choć tym razem bardziej lirycznym, balladowym. Osobą odpowiedzialną za muzyczną produkcję albumu jest Jan Smoczyński - niezwykle utalentowany pianista, kompozytor, aranżer.

 

"Jesień złota"

muzyka: R.Lipko

słowa: J.Wołek

 

 

Już jutro kolejna piosenka!

Więcej o:

POLECANE RADIA