Lao Che - będzie kolejna solówka

28.10.2010 14:54
Krojc

Krojc (Krojc - okładka płyty)

Najpierw solową płytę wydał Spięty, teraz czas na pozazespołowe dokonania Krojca.
Krojc - Kid'78. Taki tytuł nosić będzie pierwsza solowa płyta gitarzysty Lao Che, która ukaże się  22 listopada 2010 roku.

Kid'78 to elektroniczny koncept album muzycznie opisujący wspomnienia z chłopięcego dzieciństwa lat '80. Beztroski okres życia osadzony w schyłkowym PRL-u, umoczony w sosie kultury analogowych syntezatorów, komputerów Commodore i Atari, gier River Ride, Super Mario Bros, Montezuma ... Płyta została nagrana w dużej mierze za pomocą 8 bitowego syntezatora, którego głównym elementem jest chip odpowiadający za dźwięk w komputerze Commodore 64.

Krojc - Kid'78 to elektroniczno-beatowa,  minimalistyczna i instrumentalna płyta, zawierająca 9 utworów nagranych, wyprodukowanych i zmiksowanych przez Krojca (Jakuba Pokorskiego) w 2010 roku. Oprawę graficzną płyty oraz pierwszy videoklip (animację) tworzy Janek Koza, który rysuje m.in dla Przekroju.

Promomix płyty Krojca oraz dwa utwory można usłyszeć już na stronie www.myspace.com/krojc
Płyta ukaże się jako CD, będzie ją można także nabyć w postaci plików mp3. Przy okazji debiutu solowego Jakub Pokorski powołał do życia małą firmę wydawniczą InnerGun i zamierza wydawać i promować w Polsce muzykę elektroniczną polskich producentów.

Dystrybucją płyty Kid'78 zajmować się będzie Rockers Publishing.

POLECANE RADIA