Mikromusic - płyta SOVA już 12 października

25.09.2010 08:03
Mikromusic

Mikromusic (Mikromusic, fot.mat.prasowe)

Już 12 października na półkach sklepowych (oraz w cyfrowych sklepach sprzedających pliki muzyczne) pojawi się trzeci, studyjny album zespołu Mikromusic - "SOVA".

Promujący album singiel, to "Niemiłość":

 Nowa płyta zawiera 11 autorskich utworów. Zespół zaprosił na płytę gości: Miłosza Pękale, cenionego perkusistę specjalizującego się w grze na wibrafonie oraz zestawach multiperkusyjnych, Natalię Lubrano - zjawiskową wokalistkę znaną z zespołu Miloopa, śpiewającą też u świetnych producentów takich jak Magiera, czy Fox. Na płycie także zaśpiewał gość z Portugalii, z wyboru Wrocławianin: Joao Teixeira de Sousa.

Na płycie słychać frajdę z grania w zespole, o czym świadczą setkowe nagrania, podczas których zostawiono wiele miejsca na improwizację. Jak mówi Dawid Korbaczyński - współzałożyciel Mikromusic:

- Krążek powstał szybko, właściwie w cztery dni. Nagrania szły nam bardzo gładko, część aranży powstawała na próbach. Na trzeciej płycie muzycy starali się jak najwierniej oddać koncertową energię zespołu.

Zespół Mikromusic to formacja reprezentująca nurt wrocławskiej sceny muzycznej. Unikalne połączenie jazzu z trip hopem, wyróżnia zespół na tle innych polskich wykonawców.

Pełna lista piosenek z albumu "SOVA":

1. oczko
2. chmurka
3. niemiłość
4. jesień
5. manna
6. słowa
7. do kieszeni
8. porzeczki
9. szkodnik
10. maliny
11. por fim 

POLECANE RADIA