Muzycy U2 i ZZ Top na nowej płycie Alice Coopera

redakcja
11.05.2017 10:34
Alice Cooper

Alice Cooper (alicecooper.com)

W lipcu ukaże się 27. studyjny album Alice Coopera. Amerykanin zaprosił do jego nagrania wspaniałych gości.

Artysta nadał płycie tytuł "Paranormal". Zanim to jednak zrobił, nagrał piosenki, w których słychać takich tuzów jak Billy Gibbons z ZZ Top oraz Larry Mullen Jr. z U2. Fanów jednak najbardziej ucieszy informacja, że w studiu pojawili się też trzej oryginalni członkowie Alice Cooper Band - Neil Smith, Michael Bruce i Dennis Dunaway.

Brzmienie płycie nadał Bob Ezrin i to on jest odpowiedzialny za to, że pojawił się na niej Larry Mullen Jr.

Siedziałem z Bobem, a on nagle zapytał mnie: "Co myślisz o tym, aby Larry Mullen zagrał na bębnach?" Przyznał też, że Irlandczyk zaskoczył go w studiu. - Powiedział, że chce zobaczyć teksty. Zapytałem: "Naprawdę?". Powiedział: "Tak. Bo ja nie gram do basu, tylko do tekstów". - opowiada Alice Cooper.

Wiadomo, że Billy Gibbons gra w piosence "I've Fallen In Love And I Can't Get Up". Na albumie znajdzie się też najprawdopodobniej kawałek "I Wanna Be A Genuine American Girl".

Ostatni studyjny album Alice'a Coopera to "Welcome 2 My Nightmare" z 2011 roku. Cztery lata później ukazała się płyta supergrupy Hollywood Vampires, którą tworzą również Joe Perry'm z Aerosmith i aktor Johnny Depp.

Więcej o:

POLECANE RADIA