The Last Shadow Puppets podsycają atmosferę

Marcin Kulesza
30.12.2015 17:43
Last Shadow Puppets

Last Shadow Puppets (Last Shadow Puppets, fot.myspace zespołu)

Zespół wrzucił do internetu drugie wideo promujące nadchodzącą płytę.

Supergrupa, którą tworzą Alex Turner z Arctic Monkeys, Miles Kane i James Ford z Simian Mobile Disco, zakończyła pracę nad drugim albumem studyjnym. Informację tę wyjawił niecały miesiąc temu Ford, pełniący na poprzednim longplayu rolę perkusisty i producenta. Przed dwoma dniami, wygłodniałych nowego materiału fanów, rozgrzał drugi zwiastun promujący nową płytę.

Album, którego nazwy jeszcze nie znamy, ma ukazać się wiosną 2016 roku. Zdradził to, wrzucony na początku grudnia do internetu, pierwszy z tajemniczych zwiastunów nadchodzącego wydawnictwa. Zobaczyć w nich możemy chaotyczne obrazy ze studia nagraniowego, na których widoczni są zarówno Turner, Kane, jak i Ford. A wszystko w akompaniamencie smyczkowej melodii wielce przypominającej to, co słyszeliśmy na pierwszej płycie The Last Shadow Puppets. W drugim z wydanych filmów, możemy ponadto zobaczyć niemalże rapującego Kane'a.

Plotki o powstawaniu albumu, krążyły w mediach od czasu, gdy Owen Pallett, zajmujący się aranżacją instrumentów smyczkowych na pierwszym wydawnictwie The Last Shadow Puppets, opublikował na Twitterze, że pracuje nad albumem, który zasłużył sobie już na miano klasycznego. Wpis zakończył hashtagiem #TLSP2, co nadało sensu owej wypowiedzi i wywołało burzę spekulacji w mediach.

Debiutancka płyta zespołu "The Age Of The Understatement" ukazała się w 2008 roku.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA