Demarczyk na nowo odkryta

Patryk Kanarek
20.10.2011 20:30
Okładka płyty

Okładka płyty "Anioły w kolorze" (Anioły w kolorze (okładka))

Już wkrótce premiera płyty anioły w kolorze.

Jeszcze w tym miesiącu do sklepów w całej Polsce trafi krążek "Anioły w kolorze" z utworami śpiewanymi kiedyś przez Ewę Demarczyk w nowych, współczesnych aranżacjach.

Premiera płyty zapowiadana jest na 28. października 2011.

"Anioły w kolorze" to kilkanaście piosenek z repertuaru Ewy Demarczyk wykonanych przez uznane wokalistki polskiej sceny, jak Justyna Steczkowska, Natalia Przybysz, Maja Kleszcz czy Natalia Grosiak. Na krążku znalazły się także interpretacje aktorek, które kształtowały polską scenę ostatnich lat - Stanisławy Celińskiej, Kingi Preis, Justyny Szafran,a także elektryzującej, niemieckiej wokalistki Renate Jett, znanej polskiej widowni zbrawurowej kreacji w (A)pollonii Krzysztofa Warlikowskiego.

Tak odważnych i niezwykle różnorodnych interpretacji tych utworów nigdy jeszcze nie było. W nowym kształcie piosenki to nie tylko opowieści o Demarczyk, ale i o współczesnych kobietach i ich świecie. Artystki zaproszone do udziału w projekcie swoimi wykonaniami chwilami idą pod prąd, przełamując przyzwyczajenia słuchaczy. Do utworów opracowanonowe, minimalistyczne aranżacje autorstwa Piotra Dziubka, nawiązujące do muzykiwspółczesnej. Efektem jest brzmienie odważne i intymne zarazem.

Słuchaj radia EWA DYMARCZYK na tuba.FM

POLECANE RADIA